Tulosta Tulosta Lähetä linkki Bookmark and Share

VTT:n alueelliset asiamiehet

VTT:n asiamiehet auttavat seutukuntien asiakkaita hyödyntämään VTT:n palveluita. He toimivat puolueettomina ja luotettavina suhteiden luojina, jotka tuntevat sekä yritysten tarpeet että VTT:n tarjoamat palvelut.

Asiamiesten yhteystiedot

Joensuu

Jyrki Peltomaa
Puh. 050 525 5553
jyrki.peltomaa@josek.fi

Joensuun Seudun Kehittämisyhtiö JOSEK Oy
Länsikatu 15, 80110 JOENSUU

Pekka Nuutinen
Puh. 013 263 7310, 0400 679 554
pekka.nuutinen@josek.fi

Joensuun Seudun Kehittämisyhtiö JOSEK Oy
Länsikatu 15, 80110 JOENSUU

Veikko Tahvanainen
Puh. 013 2637 464, 050 408 8696
veikko.tahvanainen@carelian.fi

Joensuun Tiedepuisto Oy
Länsikatu 15, 80110 JOENSUU

Jyväskylä

Olli Patrikainen
Puh. 0207 715 605, 0400 644 367
olli.patrikainen@jykes.fi

Jyväskylän seudun kehittämisyhtiö Jykes Oy
Sepänkatu 4, 40100 JYVÄSKYLÄ

Kokkola

Niina Nieminen
Puh 040 77 22 359
niina.nieminen@ketek.fi

Teknologiakeskus KETEK Oy
Korpintie 8, 67100 KOKKOLA

Kotka

Jouko Luode
Puh: 040 190 2551, vaihde: 040 190 2500
jouko.luode@cursor.fi

Cursor Oy
Kotkan-Haminan seudun kehittämisyhtiö
Kyminlinnantie 6 , PL 14, 48601 KOTKA

Lahti

Leif Ekholm
Puh 050 518 4444
leif.ekholm@energon.fi

Energon Oy
Metsä-Pietilänkatu 4, 15800 LAHTI

Nivala

Matti Puranen
Puh 040 356 4711
matti.puranen@nihak.fi

Nihak Oy
Pajatie 5, 85500 NIVALA

Rovaniemi

Heikki Kontiosalo
gsm 040 545 4377
heikki.kontiosalo@rovaniemi.fi

Rovaniemen Kehitys Oy
Ainonkatu 1 96200 ROVANIEMI

Satakunta

Veli-Matti Vuori
Puh. 044 199 4130
veli-matti.vuori@sataedu.fi

Satakunnan koulutuskuntayhtymä
PL 87, 32801 KOKEMÄKI    

Seinäjoki

Tapio Seppä-Lassila
puh. 040 5017350
tapio.seppa-lassila@frami.fi

Frami Oy
Tiedekatu 2 | 60320 SEINÄJOKI

Tornio

Risto Alaheikka
Puh. 0500 700 249
risto.alaheikka@tornio.fi

Team Botnia Oy
Hallituskatu 9, 95400 TORNIO

Vaasa

Jarmo Myllylä
Puh. 06 282 8253, 040 558 8105
jarmo.myllyla@merinova.fi

Oy Merinova Ab
Yrittäjänkatu 17, Vaasa Airport Park, 
PL 810, 65101 VAASA

Valkeakoski

Raimo Koskela
Puh. 040 335 6084
raimo.koskela@vaske.fi

Valkeakosken Seudun Kehitys Oy
Tietotie 1, 37630 VALKEAKOSKI

Varkaus

Matti Lönnroos
Puh. 0424 839 207, 0400 674 008
matti.lonnroos@navitaskehitys.fi

Navitas Kehitys Oy
Wredenkatu 2, 78250 VARKAUS