Asiamiehet

 

​​

VTT:n alueelliset asiamiehet

VTT:n asiamiehet auttavat seutukuntien asiakkaita hyödyntämään VTT:n palveluita. He toimivat puolueettomina ja luotettavina suhteiden luojina, jotka tuntevat sekä yritysten tarpeet että VTT:n tarjoamat palvelut.

 

Joensuu

Jyrki Peltomaa
Puh. 050 525 5553
jyrki.peltomaa@josek.fi

Joensuun Seudun Kehittämisyhtiö JOSEK Oy
Länsikatu 15, 80110 Joensuu

Veikko Tahvanainen
Puh. 013 2637 464, 050 408 8696
veikko.tahvanainen@tiedepuisto.fi

Joensuun Tiedepuisto Oy
Länsikatu 15, 80110 Joensuu

 

Kajaani

Matti Luukkonen
Puh. 044 5514561
matti.luukkonen@kainuunetu.fi

Kainuun Etu Oy
Seminaarinkatu 2, 87100 Kajaani

 

Kotka

Jouko Luode
Puh: 040 190 2551, vaihde: 040 190 2500
jouko.luode@cursor.fi

Cursor Oy
Kyminlinnantie 6 , 48601 Kotka

 

Lahti

Martti Mäkimattila
Puh: 040 738 8177
martti.makimattila@ladec.fi

Lahden Seudun Kehitys LADEC Oy

Lahden Tiedepuisto, 
Niemenkatu 73, 15140 Lahti

 

Nivala

Matti Puranen
Puh. 040 356 4711
matti.puranen@nihak.fi

Nivala-Haapajärven seutu NIHAK ry
Pajatie 5, 85500 Nivala

 

Rovaniemi

Heikki Kontiosalo
Puh. 040 545 4377
heikki.kontiosalo@rovaniemi.fi

Rovaniemen Kehitys Oy
Ainonkatu 1, 96200 Rovaniemi

 

Satakunta

Veli-Matti Vuori
Puh. 044 199 4130
veli-matti.vuori@sataedu.fi

Satakunnan koulutuskuntayhtymä
Suoratie 1, 32800 Kokemäki

 

​​Seinäjoki

Tapio Seppä-Lassila
Puh. 040 5017350
tapio.seppa-lassila@intoseinajoki.fi

Into Seinäjoki Oy
Tiedekatu 2, 60320 Seinäjoki

 

Tornio

Jukka Kujala
Puh. 040 733 6980
jukka.kujala@tornio.fi

Team Botnia Oy
Pakkahuoneenkatu 1, 95400 Tornio

 

Turku

Erkki Virkki
Puh. 0400 290 477
erkki.virkki@koneteknologiakeskus.fi

Koneteknologiakeskus Turku Oy,
Lemminkäisenkatu 28, 20520 Turku​

 

Varkaus

Matti Lönnroos
Puh. 0424 839 207, 0400 674 008
matti.lonnroos@navitaskehitys.fi

Navitas Kehitys Oy
Wredenkatu 2, 78250 Varkaus

 

Salo

Jouko Urmas
Puh. 044 778 2115
jouko.urmas@yrityssalo.fi

Yrityssalo Oy
Örninkatu 15, 24100 Salo

 

Lappeenranta

Panu Parviainen
Puh. +358 50 918 5001
panu@cloverfactory.fi

Clover Factory Oy

 

CIS-maat

Tapani Koivula
Puh. 358 40 560 6611
tapani.koivula@generalfinland.fi

Juhani Pohjus
juhani.pohjus@generalfinland.fi

General Finland osuuskunta
Tekniikankatu 1, 33720 Tampere

 

Vaasa

Mauritz Knuts

Puh. +358 50 306 8419

mauritz.knuts@vasek.fi

Vaasanseudun kehitys Oy VASEK
Alatori 1 A, 65100 Vaasa